Zavolejte nám

732 758 785

PVC krytiny a Linoleum

PVC krytiny a Linoleum

PVC nebo celým názvem polyvinylchlorid se někdy plete s vinylem, který také patří mezi oblíbené krytiny. A není tomu tak náhodou, jsou si vlastně velmi podobné, jenomže zatímco vinyl je tvrzený, PVC je měkčené. Proto ho také koupíte v rolích. Na trhu najdete mnoho různých šířek, díky čemuž můžete eliminovat spoje a podlaha získá celistvý vzhled. 

PVC je zkratka pro polyvinylchlorid, tudíž je PVC podlaha z umělého materiálu.

Jejími výhodami jsou povrch beze spár, dobré tepelné vlastnosti, jednoduchá pokládka a snadná údržba. Povrch PVC podlahy je pocitově teplejší než laminát a odolnější proti pádu předmětu na podlahu.

PVC podlahy jsou cenově dostupné. Najdete ji v široké škále dekorů. PVC krytina se hodí do ložnice, obývacího pokoje, případně do pokoje dětského nebo kuchyně.

Pokládka se může zdát jednoduchá, ale doporučuje se přenechat odborníkům hned z několika důvodů. Musí se totiž provést na dokonale rovnou a hladkou podlahu vylitou nivelační stěrkou. Celoplošně se lepí a jen zkušený podlahář dokáže pracovat dostatečně rychle a přesně tak, aby se vaše podlaha nezačala časem krčit či odlupovat v rozích.

Údržba PVC podlahy je poměrně jednoduchá, horší je to ale při poškození. V takovém případě nelze jen vyměnit jeden dílec jako u laminátu nebo tvrzeného vinylu. Pokud se PVC podlaha, která je náchylnější na promáčknutí či mechanické poškození poruší, musí se celá strhnout a nahradit novou. Proto i do bytových podmínek doporučujeme zvolit PVC s vyšší zátěžovou třídou – obzvlášť tam, kde se budete často pohybovat, jako v kuchyni, obývacím pokoji nebo v chodbách.

Nášlapná vrstva PVC se pohybuje mezi 0,2 a 0,7mm, je tedy ideální například pro rekonstrukce. Není tedy nic snazšího než obnovit svůj interiér v dekoru dřeva, dlažby či kamene. Podlahová krytina z PVC se nabízí v množství variant, tak aby každý našel vzhled, vyhovující jeho představám.

Napište nám, rádi vám s realizací vaší nové podlahy odborně poradíme.

Jak pracujeme

Jak pracujeme

 • Kalkulace

  Zaměření a kalkulace (zdarma)

 • Příprava

  Příprava a vyrovnaní podkladu

 • Materiál

  Dovoz materiálu

 • Montáž

  Montáž podlahy včetně montáže komponentů

 • Úklid

  Úklid a předání